İŞ YERLERİNDE GÜNEŞ KONTROLÜ

İŞ YERLERİNDE GÜNEŞ KONTROLÜ
Modern mimari ile geniş çapta cam kullanımının birleşimi, dünya genelinde sıkça görülmektedir. Bu tip mimari yapılar özellikle, Türkiye’nin üçüncü en uzun binası ve dünyanın en uzun ikiz kulelerinden biri olan Folkart Kuleleri’nde olduğu gibi, yüksek binalar ve gökdelenlerde görülmektedir.
İzmir’de bulunan 200 metre yüksekliğindeki dalga tasarımlı Folkart Kuleleri, mükemmel bir tasarım ve yüksek performanslı camların bir araya gelişinin eşsiz bir örneği olarak hem binaya dışarıdan bakanlar için etkileyici bir silüet hem de bina sakinleri için ilham verici bir ortam oluşturuyor. Folkart kuleleri, bazı projelerde güneşten gelen yoğun ısı ve zararlı ultraviyole (mor ötesi) ışınlardan meydana gelen yüksek geçirgenlik ve fazla ışık miktarının yarattığı konforsuz ortamlardaki sorunların nasıl ortadan kaldırılacağına yönelik harika bir örnektir.
Kuleleri tasarlayan Türk mimarlar için çözüm, güneş kontrollü yüksek performanslı Guardian SunGuard® HP Silver 43/31 camları kullanmaktı. En gelişmiş magnetron kaplama teknolojisi kullanılarak üretilen bu camlar, görünür ışık geçirgenliğini arttırırken güneş ışığından ısı kazanımını en aza indirmek ve gümüş yansımalı görünümü koruyarak yüksek termal verim performansı sağlamak üzere tasarlanmaktadır.
Guardian Industries tarafından üretilen SunGuard HP camlar, düzenli şekilde yansıma ve renk sadakati dahil olmak üzere çok sayıda fayda sunmaktadır. Birçok uygulama için temperlenebilir, ısıl işlemle sertleştirilebilir, bombelenebilir veya onaylanmış emayelerle serigrafi yapılabilir, kenar sıyırma gerektirmez ve lamine güvenlik camı olarak kullanıma elverişlidir.
SunGuard ürünlerini, Avrupa’daki Guardian’ın bağımsız imalatçı ağından temin edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen yerel Guardian temsilciniz ile guardiantr@guardian.com adresinden iletişime geçin veya www.sunguardglass.com.tr adresini ziyaret edin.