Bor-Tek Termal Boya, 2004 yılında kurulmuş Ankara merkezli bir şirkettir. A.B.D. Hy-Tech Thermal Solutions firmasının Türkiye ve 12 ülkede distribütörlüğünü yapmaktadır. 2006 yılında artan talebi karşılayabilmek için ithal edilen boyaların yanı sıra, Ankara’da kendi fabrikasında üretime başlamıştır. Bor-Tek Termal Boya ürün gamı olarak ısı yalıtımlı boyalar (ASTM Standartlarına göre) ile yangın geciktirici boyaların (BS, EN, GOST Sertifikalı) sertifikalı olarak üretimini yapan tek yerli firmadır. Ayrıca, inşaat boyaları ve sanayi boyalarında da yüksek kaliteli ürünler üretmektedir.

Hy-Tech Thermal Solutions Firması, Mikro Seramik    Kürecikler    ana   madde    olmak üzere, kullanım alanlarına göre her türlü yalıtıma cevap verecek   çok geniş  bir  üretim çeşidi yelpazesine sahiptir.

2009 yılında ise yangın yalıtımı ürünleri geliştirmek ve geliştirdiği ürünleri pazarlamak amaçlı Firetek firmasını kurdu. İlk ürünü ise şu anda Dünya’da geliştirilmiş olan en iyi yangın geciktirici boyalardan biridir. Bu sayede daha az boya ile daha yüksek izolasyon değerleri alınabilmektedir. Ürün BS, EN ve GOST standartlarına göre test ettirilmiştir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Müşterilerimize her zaman kaliteli hizmet verebilmek için tüm üretimler, boya cinsine bağlı olarak, 40 kadar farklı teste tabi tutulur. Ayrıca, istenildiği takdirde, oluşturulan Kalite Kontrol Raporları doğrudan müşterilerimize bilgisayar sistemimizden otomatik olarak gönderilebilmektedir. Ürettiğimiz ürünlerin dekoratif amaçtan çok yapıyı koruma, izolasyon yapma gibi özelliklerinin rakiplerimiz ile kıyaslanabilmesi için mümkün olan tüm bilgileri de parti bazında etiketlerde beyan etmekteyiz. Fabrikamızda üretilen tüm ürünlerin TSE ve GOST sertifikaları bulunmaktadır. Yangın geciktirici boyalarımız ayrıca EN ve BS standartlarına göre test edilmiştir. İzolasyonlu ürünlerimiz ise Energy Star yönergelerine ve ASTM Standartlarına göre test edilmektedir.

Firmalarla iletişim kurmak için üye olmalısınız. Üyelik ücretsizdir.