Biz Kimiz?

Cevredostu.com, konusunda uzman yeşil bina ve sürdürülebilirlik danışmanları ile birlikte oluşturulan özel girişim bir web sitesidir. Sitemizdeki tüm firmaların ürünleri, firmaların bize gönderdiği bilgiler üzerinden, bizi destekleyen sertifikalı ve tecrübeli uzman danışmanlar tarafından tarafsız olarak denetlenmekte ve uluslararası kabul gören standartlara uygunluğu belgelendikten sonra sitemize kabul edilmektedir.

Amacımız

Kısa vadede çevre dostu ürünlere ulaşmak isteyenlere güvenilirlik, çeşitlilik ve kolaylık sunan bir kaynak sağlamak; uzun vadede ise toplumda çevre dostu ürünler hakkında bilgi birikimini ve farkındalığı artırmak, ülkemizde bu ürünlerin daha fazla kullanımını sağlamak ve ayni zamanda çevre dostu üreticileri bu kriterlere uygun ürünler üretmeye teşvik etmektir.

Cevredostu.com özellikle çevre ile uyumlu ürünler bulmakta sorun yaşayan kişiler için kullanımı kolay ve hızlı bir ürün portalıdır. Bu portala üye olan firmaların ürünleri, konusunun uzmanları tarafından detaylı teknik incelemelerden geçirilip, çevre dostu özellikleri uluslararası standartlarla kıyaslanmakta ve uygunluğu kanıtlandıktan sonra Cevredostu.com’a kabul edilmektedir. Portalda her ürün yer alamaz, sadece koşullara uygun ürünler kabul edilir.