DKM İnşaat, yapıların güvenli ve konforlu olması için inşaat sektörüne hızlı ve yenilikçi çözümler üretmek misyonu ile 2003 yılında kuruldu. Şirketimiz son yıllarda özellikle Sismik Koruma Titreşim Kontrolü ve Ses Yalıtımı konularında danışmanlık, satış ve süpervizyon faaliyetleri ile Türkiye ve çevre ülkelerde önemli bir yer edinmiştir.

Sismik Koruma: Mekanik ve elektrik tesisat ile ekipmanlarının deprem sırasında korunması, sonrasında hizmet vermeye devam etmesi amacıyla yapılan çalışmalardır. Temsilcisi olduğumuz MASON; sismik koruma ve titreşim kontrol ürünleri üretimi alanında 60 yıldan fazla süredir sektöründe lider olarak hizmet vermektedir. Konusunda deneyimli mühendislerimiz tarafından sistem çözümleri, projelendirme ve hesaplar sunulmaktadır.

Titreşim Kontrolü: Titreşime neden olan mekanik sistemi oluşturan ekipmanların özelliklerini, yapıdaki yerini göz önüne alarak etkisini inceleyerek kaynağında kontrol altına almak, yalıtmak ve sönümlemeyle genliğini azaltmaya yönelik çalışmalardır. MASON’ın ürün gamında bulunan titreşim sorunlarını önlemek için tasarlanmış titreşim alıcı ayaklar, kauçuklar, yaylar, esnek genleşme parçaları, yüzer beton kaidelerle titreşim ve titreşimin neden olduğu gürültü kabul edilir değerlere indirgenir.

Ses Yalıtımı: İstenmeyen ses, yani gürültü hava yolu ve katı yolu ile iletilir. Günümüz konfor koşulları gereği istenilen ses düzeyini elde etmek için, yapı elemanlarının özellikleri göz önüne alınarak ses yalıtım detayları oluşturulmaktadır. Ses yalıtımı çözümlerinde temsilcisi olduğumuz INDEX ürünlerinden ses yalıtım bariyerleri, yüzer döşeme membranları ve geri dönüşüm kauçuktan ürettiğimiz TUNEX darbe sesi yalıtım membranları önerilmektedir.

Firmalarla iletişim kurmak için üye olmalısınız. Üyelik ücretsizdir.